Domy szkieletowe drewniane

Domy szkieletowe drewniane

Budowa własnego domu to olbrzymie przedsięwzięcie - wymaga cierpliwości, czasu i ogromnych nakładów finansowych. Warto jednak wiedzieć, że znacznie tańszą alternatywą dla domu murowanego są domy szkieletowe drewniane. Co warto o nich wiedzieć? Czy faktycznie sprawdzą się jako dom całoroczny?

Domy szkieletowe drewniane

Konstrukcja i technologia budowy domów szkieletowych drewnianych

Moda na domy szkieletowe przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady - ze względu na dostępność drewna ten rodzaj budownictwa jest tam szeroko rozpowszechniony. W Polsce domy drewniane znane są od dawna, jednak prawdziwe zainteresowanie przyszło kilka lat temu - wszystko za sprawą licznych firm oferujących ich budowę. Wielkie zainteresowanie domami drewnianymi wynika również z ich wyglądu - znacząco różnią się one od klasycznych domów murowanych, są eleganckie, projekty zakładają dużo przestrzeni i światła wewnątrz. Domy szkieletowe projekty dostępne są w biurach projektowych lub na stronach firm budowlanych. Wśród nich znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe. Do każdego domu przypisany jest garaż lub podjazd na samochód. Domy szkieletowe drewniane mogą zostać rozbudowane po latach - taką możliwość daje wielu producentów.

Domy szkieletowe drewniane

Czy dom drewniany to droga inwestycja?

W porównaniu z klasycznymi domami murowanymi dom drewniany jest znacznie tańszy - szacuje się, że możliwe jest poczynienie oszczędności na poziomie 30-40%!

Jaki jest czas budowy domu drewnianego? Wszystko zależy od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Sami producenci przekonują, że czas budowy powinien zamknąć się w 6 miesiącach. Warto wiedzieć, że topowi producenci zaoferują kompleksowe wykończenie wnętrza, łącznie z instalacją schodów.

Domy szkieletowe drewniane

Zalety budowy domu drewnianego całorocznego

Zaletą domów drewnianych jest fakt, że ich budowę możemy rozpocząć praktycznie w każdym miesiącu w roku - pogoda nie ma znaczenia. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego budulca - jedynym elementem murowanym domu są jego fundamenty. Domy kanadyjskie zapewniają doskonałą termoizolację. W celu ocieplenia budynku wykorzystywana jest gruba warstwa styropianu oraz wełna mineralna o grubości nie mniejszej niż 15 cm. Jako klienci możemy również poradzić się wykonawcy odnośnie najczęściej stosowanych źródeł ogrzewania.