Gotowe domy z drewna
Wiele osób marzy o budowie własnego domu, ale na myśl o załatwianiu wszystkich formalności ogarnia je zniechęcenie. Nie potrzebnie! Gotowe domy z drewna to rozwiązanie dla osób, które nie chcą brnąć przez wszystkie tradycyjne etapy budowy. Jedyne, o co trzeba się zatroszczyć, to pozwolenie na budowę. Dziś podpowiemy, jak je uzyskać krok po kroku.
Gotowe domy z drewna - ile trwa budowa?
Kupiłeś działkę i już oczami wyobraźni widzisz na niej swój nowy piękny dom. Nie masz ochoty czekać na realizację swoich marzeń latami? To zrozumiałe. Na szczęście budowa domów w technologii szkieletowejnie zajmuje tyle czasu, co wybudowanie tradycyjnego domu murowanego.
- Postawienie domu do stanu surowego zamkniętego to około dwa miesiące.
- Wybudowanie domu do stanu deweloperskiego to około czterech miesięcy.
Gotowe domy z drewna - tańsze niż tradycyjne budownictwo
Twoje nowe życie jest zatem na wyciągnięcie ręki. Gotowe domy z drewna to często mniejsza inwestycja niż zakup mieszkania w mieście - w bloku bądź kamienicy. Są oszczędne i powstają w mgnieniu oka. Możesz więc zyskać zupełnie inny poziom życia przy tym samym nakładzie kosztów i wcale nie większym nakładzie energii.
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
By zacząć budować, musisz wykonać jedynie parę kroków. Bez problemu podołasz im samodzielnie.
- W pierwszej kolejności sprawdź w Wydziale Architektury Urzędu Miasta czy miejscowość, w której planujesz zamieszkać, posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
- Następnie w Wydziale Architektury Urzędu Miasta (bądź gminy) złóż wniosek o aktualny wypis i wyrys miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
- Uwaga! Jeżeli działka nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego, w Wydziale Architektury Urzędu Miasta złóż wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Samodzielnie lub z pomocą architekta wybierz gotowy projekt, który spełni twoje oczekiwania. Skieruj się do Wydziału Geodezji po kopię mapy zasadniczej.
Z projektami gotowych domów z drewna można zapoznać się w naszym katalogu domów drewnianych.
MASZ JUŻ WARUNKI ZABUDOWY
- Teraz należy zwrócić się do geodety, który sprawdzi dla twojej działki mapkę sytuacyjno-wysokościową w skali 1:500, przeznaczoną do celów projektowych.
- Na koniec zwróć się do zakładów: gazowniczego, energetycznego i wodno-kanalizacyjnego o wydanie warunków technicznych dostawy mediów.
Potrzebne dokumenty
Skompletuj następujące dokumenty:
- wyrys z mapy ewidencyjnej gruntu,
- wypis z rejestru gruntów.
Teraz pozostaje to, co najprzyjemniejsze. Jeśli chodzi o gotowe domy z drewna, sam proces budowy jest przewidywalny i krótkotrwały. Za parę miesięcy zamieszkasz w swoim nowym domu, dokładnie takim, jaki sobie wybierzesz.