Budowa domów w technologii szkieletowej

Budowa domów w technologii szkieletowej

Zastanawiasz się, czy warto wybudować dom w technologii szkieletowej? Przeczytaj nasz krótki poradnik o zaletach budownictwa drewnianego i sprawdź, co warto wiedzieć o domach szkieletowych!

Budowa domów szkieletowych

Domy drewniane budowane w technologii szkieletowej to pomysł, który przywędrował do nas ze Szwecji. Skandynawski klimat jest surowy, co wymusiło na budownictwie stworzenie technologii budowy domów, które charakteryzować się będą bardzo dobrą ochroną cieplną.

Sprawdź nasz katalog domów drewnianych

Budowa domu niezależnie od pory roku

Domy szkieletowe to tak zwane budownictwo lekkie - jedynym elementem murowanym są fundamenty. Oznacza to, że dom można zacząć budować niezależnie od pory roku.

Krótki czas budowy

Wybudowanie domu do stanu surowego zamkniętego zajmuje zazwyczaj około dwóch miesięcy. Stworzenie domu do tak zwanego stanu deweloperskiego trwa około czterech miesięcy, więc zdecydowanie krócej niż w przypadku domów murowanych.

Niższe koszty budowy

Kolejnym atutem domów szkieletowych są niższe koszty budowy - zazwyczaj są one mniejsze o około 30-40 proc. niż gdybyśmy chcieli wybudować dom w tradycyjnej technologii murowanej.

Niższe koszty ogrzewania

Nie tylko budowa jest tańsza w przypadku drewnianych domów szkieletowych - oszczędności są także zauważalne na etapie późniejszej eksploatacji. Ze względu na to, że domy drewniane charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną, ogrzanie ich jest tańsze niż w przypadku domów murowanych.

Łatwość przebudowy i modernizacji

W przypadku domów szkieletowych przebudowa, modernizacja czy wymiana instalacji na nową są zdecydowanie łatwiejsze (i tańsze!) niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.

Chcesz wiedzieć więcej o domach szkieletowych?

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie wątpliwości i przedstawić najważniejsze zalety budownictwa szkieletowego. Jeśli nadal masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Postaramy się wszystko wyjaśnić.