Technika budowania domów szkieletowych pochodzi ze Szwecji, która ma znacznie surowszy klimat niż Polska, Świadczy to o tym, że domy budowane tą techniką charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną - co wiąże się z zaoszczędzeniem funduszy na energię cieplną.

Nasza najnowsza realizacja

Firma
Firma
Firma
Firma
Firma
Firma
Firma

Jedynym elementem murowanym w takim domu jest fundament, zaś konstrukcja domu jest w całości i drewniana tzw. "budownictwo lekkie", dzięki temu można budować dom bez względu na porę roku.

Kolejną zaleta tej technologii jest czas trwania budowy, który przeciętnie wynosi około 2-4 miesięcy w zależności od tego do jakiego stanu Inwestorzy zdecydowali się budować dom (czy do stanu surowego zamkniętego czy tez do stanu deweloperskiego).

Domy szkieletowe charakteryzują sie również łatwością przebudowy i modernizacji, można go rozbudować jak również wymienić instalacje na nową.

Wizualnie dom szkieletowy nie różni się niczym od domu budowanego w technologii tradycyjnej, można jednak zdecydować się na zrobienie elewacji z "pseudo bali" lub zwykłej drewnianej-prostej.

Kolejnym atutem to koszty budowy takiego domu, są one ok 30-40% mniejsze niż w przypadku technologii murowanej.

Mawit w liczbach

 • 689 Zrealizowane
  inwestycje
 • 82680 Łączna powierzchnia
  wybudowanych domów
 • 89 Zrealizowanych
  projektów Z500
 • 24 Lat
  na rynku