Domy drewniane szkieletowe

Domy drewniane szkieletowe

Każdy z nas poszukuje swojego miejsca na świecie. Czasami wydaje się, że nigdy go nie zajdziemy. Nic bardziej mylnego! Wystarczy rozejrzeć się dookoła, bo często najlepsze rozwiązania znajdują się w zasięgu ręki. W dodatku wcale nie trzeba o nie zabiegać latami. Nie trzeba przeznaczać na ich realizację wielkich pieniędzy. Nie trzeba zawracać sobie głowy milionem spraw do załatwienia, żeby stworzyć takie idealne miejsce do życia - po prostu od podstaw i wręcz od zaraz. Domy drewniane szkieletowe bowiem powstają w kilka miesięcy!

Gdy zależy nam na czasie

Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę wymarzony dom drewniany będzie gotowy od 2 do 4 miesięcy (zależy to m.in. od tego, na jaki stan się zdecydujemy, surowy zamknięty czy też stan deweloperski). To ważne, żeby projekty i marzenia spełniać jak najszybciej. Takie tempo budowania i mieszkania narzuca przecież współczesne tempo życia.

Domy drewniane szkieletowe

Gdy zależy nam na oszczędnościach

Gotowe domy z drewna ten wymóg dynamiki spełniają. Ale przecież na tym nie kończy się ich wartość! Powstają szybko, a jednocześnie cechują się wysokim komfortem oraz bardzo dobrą ochroną cieplną. To ważne ze względów ekonomicznych, ale też ekologicznych. Zaoszczędzimy nie tylko na etapie samej budowy, ale także w kolejnych latach na rachunkach za energię. Poczujemy, że nasz domowy budżet został przyjemnie odciążony.

Gdy zależy nam na stylu

Domy szkieletowe cieszą się coraz większą popularnością, gdyż odpowiadają na potrzeby współczesnego stylu bycia, w którym liczy się ekonomia, ekologia i czas. Ale także - estetyka, zgodna z kanonami współczesnymi oraz z osobistymi upodobaniami. Jak to wszystko ze sobą połączyć, żeby tworzyło jedną zgrabną całość architektoniczną? Postawienie domu, który będzie atrakcyjny i modny, nie jest wcale zadaniem nie do wykonania. Przekonuje nas o tym firma Mawit i budowane przez nich domy w systemie kanadyjskim.

Domy drewniane szkieletowe

Gdy zależy nam na miejscu

Domy szkieletowe to m.in. idealne rozwiązanie, gdy nie mamy zbyt dużej działki, a jednocześnie marzy nam się doskonały układ wnętrz, maksymalnie sprzyjający wygodnemu użytkowaniu. Domy w systemie kanadyjskim to świetna propozycja także na małą działkę. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni i podporządkowanie jej indywidualnym potrzebom. Dużą popularnością cieszą się m.in. atrakcyjne domy parterowe, które w fantastyczny sposób połączą się z ogrodem (nawet z tym najmniejszym), tworząc z nim całość w wybitnym stylu.

Nowoczesne domy drewniane, pomysłowo zaprojektowane i świetnie wykonane (z wysokich pod względem jakości materiałów) pozwolą nam maksymalnie wykorzystać każdy skrawek przestrzeni. Zarówno tej mieszkalnej jak i tej otaczającej budynek.

Prostota jest w cenie, czyli domy drewniane szkieletowe

Projekty domów kanadyjskich, które prezentuje nam Mawit, świadczą o tym, że najbardziej cenioną wartością obecnie jest prostota. Stanowi ona efekt pracy architektów, którzy starają się uzgodnić prostą formę ze złożonymi potrzebami lokatorów. Okazuje się, że piękno tkwi w prostocie - w harmonii wszystkich elementów konstrukcyjnych. Bardzo trudno taki efekt osiągnąć. Tymczasem Mawit udowadnia poprzez swoje projekty i realizacje, że udaje im się spełniać ten wysoki standard estetyczny.

Drewniany dom szkieletowy Z71

Drewniany dom szkieletowy Z71 - elewacja

Drewniany dom szkieletowy Z71 z dwuspadowym dachem - jak z bajki

O zaletach domów szkieletowych z drewna niech przekonają nas konkretne projekty. Kawałek bajki na co dzień? To możliwe. Przekona nas o tym dom kanadyjski Z71 z dwuspadowym dachem. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia oraz salon. W drugiej części domu są pomieszczenia, które możemy pomysłowo wykorzystać. Na piętrze natomiast mamy trzy pokoje oraz łazienkę. W tym domku doskonale poczuje się i zorganizuje na przykład rodzina z dzieckiem.