Tanie domy z drewna całoroczne

Tanie domy z drewna całoroczne

Wybudowanie domu wydaje się wielu  nas nieosiągalnym marzeniem. Prawie każdy chciałby mieć piękny dom z ogrodem i kominkiem ? i wbrew powszechnej opinii, prawie każdy może sobie na niego pozwolić. Dzięki domom w technologii szkieletowej możesz cieszyć się inną jakością życia niż w ciasnym mieszkaniu w mieście. Jak to możliwe, że nie poniesiesz większych kosztów? Tanie domy z drewna całoroczne są niezwykle oszczędne, a ich budowa jest o wiele tańsza niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych.

tanie domy z drewna całoroczne

Całoroczne domy z drewna mogą być tanie!

Domy z drewna całoroczne są tak samo komfortowe oraz bezpieczne jak domy murowane. Co więcej, istnieje możliwość etapowania inwestycji, późniejszej przebudowy i modernizacji raz postawionego domu. Możesz więc wybrać prosty, niedrogi projekt, a następnie rozbudowywać go, rozkładając koszta w czasie (tanie projekty domów drewnianych znajdziesz tutaj). Budujesz  bez konieczności brania niebotycznego kredytu na długie lata, a sama budowa nie trwa kilku lat, lecz jedynie parę miesięcy. Tanie domy z drewna całoroczne to oszczędność twoich pieniędzy i czasu. Jest to tak zwane budownictwo lekkie, w którym jedynym betonowym elementem budynku jest fundament, dom można więc budować bez względu na porę roku.

Zobacz nasz katalog tanich domów z drewna

Całoroczne domy z drewna a oszczędność energii

Pomysł i technika budowania domów szkieletowych wywodzi się ze Szwecji. Jak wiadomo, na północy panuje znacznie surowszy klimat niż w Polsce. Szwedzi postanowili poradzić sobie z chłodnymi nocami w efektywny sposób, projektując pierwsze tanie w utrzymaniu i ciepłe domy z drewna. Opracowana przez nich technologia szybko zyskała sobie wielu zwolenników i rozprzestrzeniła się po świecie. Domy budowane wedle jej zasad charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną. Wiąże się to z dużymi oszczędnościami energii.

 tanie domy całoroczne z drewna - technologia

Jeśli dodatkowo dołożymy do tego o wiele niższe koszty budowy, okazuje się, że domy z drewna całoroczne to naprawdę opłacalna inwestycja i o wiele mniejszy wydatek niż budowa tradycyjnego domu murowanego (koszty są około 30% mniejsze). Zaoszczędzone zimą fundusze związane z małymi kosztami ogrzewania, po kilku sezonach możemy zainwestować w modernizację i rozbudowę naszego domu. Co ważne, zyskujemy ten sam komfort, co w przypadku domu murowanego. Domy z drewna posiadają wszystkie zalety budownictwa tradycyjnego.