Domy w stylu kanadyjskim

Domy w stylu kanadyjskim

W Kanadzie panuje klimat nieco zbliżony do naszego. Mroźne zimy ze śniegiem, chłodne wieczory, zmienna pogoda. Kraj słynie też z gęstych lasów i dobrego drewna. Podobnie jak nasz! W Kanadzie domy szkieletowe są jednak bardziej popularne niż u nas. Dlaczego tak się dzieje? Przecież domy w stylu kanadyjskim doskonale sprawdzają się w naszych polskich realiach.

domy w stylu kanadyjskim

Domy w stylu kanadyjskim - charakterystyka

Zobacz też nasz katalog domów drewnianych

Tym, co wyróżnia je na pierwszy rzut oka, jest cena. Koszta budowy są o wiele niższe niż w przypadku domów tradycyjnych. Domy w stylu kanadyjskim budowane są z drewna, a jedynym elementem murowanym są fundamenty. Dzięki temu powstają one o wiele szybciej, a koszta budowy są niższe. Mniej płacimy także za ogrzewanie, ponieważ nowoczesne domy w technologii szkieletowej posiadają specjalne systemy izolacji, dzięki którym w zimie dobrze trzymają temperaturę, a latem nie nagrzewają się. W dobie karkołomnych kredytów hipotecznych i trudnego rynku mieszkaniowego - kanadyjskie rozwiązania okazują się dla Polaków wprost idealne.

Domy w stylu kanadyjskim - liczy się dobre drewno

Niegdyś domy z drewna nie należały do najcieplejszych i niektórym po dziś dzień kojarzą się ze złymi parametrami cieplnymi. Powszechna opinia głosi także, że są one mniej solidne od murowanych i nie stanowią rozwiązania na długie lata. Dom w stylu kanadyjskim wykonany z dobrego drewna, którego przecież i w naszych polskich lasach nie brakuje ? będzie jednak równie wytrzymałą budowlą, jak dom murowany. Drewno do jego budowy powinno posiadać odpowiednie właściwości. By mogło ono uzyskać właściwe parametry, jest specjalnie zabezpieczane. Dzięki nowym technologiom domy szkieletowe posiadają dobre właściwości, jeśli chodzi o termoizolację. Zabezpieczone drewno nienagannie reaguje na kontakt z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Dom w stylu kanadyjskim - projekty twoich marzeń

Domy w systemie kanadyjskim są atrakcyjne pod względem użytkowym. Zwracają też uwagę swoim stylem i pięknymi elewacjami, nawet w przypadku prostych projektów. Wielu osobom drewniany dom w stylu kanadyjskim spodoba się nawet bardziej niż standardowy dom murowany.

Drewno każdemu kojarzy się z czymś innym. Podstawowe skojarzenia to przytulność i swojskość, a jednocześnie elegancja oraz jakość.

Projekt Z30 - piękny dom w stylu kanadyjskim z zadaszoną werandą

z30 - projekt domu w stylu kanadyjskim

Niezwykle przytulny i stylowy domek z dwuspadowym dachem, balkonem oraz z przestronną zadaszoną werandą. Komin usytuowany narożnie pozwoli na podłączenie kominka również na tarasie. Idealny projekt dla osób marzących o spędzaniu długich wieczorów na dworze, nawet w niepogodę.

Można również zdecydować się na dom, który elewacją nie będzie różnił się od budowli murowanej.

Projekt Z18 - elegancki dom w stylu klasycznym, z lukarnami i balkonami na piętrze

z18 - projekt domu w stylu kanadyjskim

Projekt dla miłośników klasyki, których nie interesują typowe domy drewniane. Efektowny kopertowy dach, lukarny, wykusze, balkony i imponujący półokrągły taras tworzą prawdziwie elegancką całość. Uroku dodaje także jasna elewacja. Dom prezentuje się dostojnie, jest także niezwykle funkcjonalny i przestronny.

Wybór domów kanadyjskich jest bardzo duży. Znajdziemy tu małe domki, proste domy parterowe, jak również wśród przestronne budowle z garażami, tarasami i werandami. Bez trudu można wybrać projekt, który będzie odpowiadał każdym preferencjom.