Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne

Czasy, w których budownictwo drewniane kojarzyło się przede wszystkim z domkami letniskowymi, dawno minęły, a coraz więcej osób przekonuje się do uroków całorocznych domów drewnianych. Sprawdź, dlaczego warto wybudować swój dom właśnie z drewna!

Całoroczne domy drewniane - co musisz wiedzieć

Budowa domów w technologii szkieletowej to przedsięwzięcie, które sporo różni się od budowy tradycyjnego, murowanego domu.

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy domami drewnianymi a murowanymi?

Po pierwsze, budowa domu drewnianego trwa zdecydowanie krócej (całoroczny dom drewniany można wybudować do stanu surowego zamkniętego zaledwie w dwa miesiące).

Po drugie, budownictwo drewniane jest zdecydowanie tańsze niż murowane, a różnica w kosztach budowy może wynosić nawet 30-40 proc.

Po trzecie, w przeciwieństwie do domów murowanych, budowę domu z drewna można zacząć w dowolnej porze roku. Jak widać na załączonym zdjęciu - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dom drewniany budować również zimą.

Całoroczny dom z drewna - zupełnie jak murowany

Osoby, które są nastawione sceptycznie do budownictwa drewnianego, bardzo często wskazują na wygląd domów drewnianych, jako na główną przeszkodę w budowie. Prawda jest jednak taka, że domy drewniane to bardzo pojemne pojęcie, które obejmuje nie tylko domy z bali, ale także domy szkieletowe. A domy szkieletowe mogą wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej, a więc nie różnią się wyglądem od domów wybudowanych w technologii murowanej.

domy drewniane całoroczne

Poniżej jedna z naszych realizacji:

dom drewniany całoroczny

Chcesz zobaczyć więcej? Sprawdź nasze realizacje i katalog domów drewnianych online.

Dom drewniany - oszczędności przez cały rok

Domy drewna przywędrowały do nas z regionów o wyjątkowo ostrym i zimnym klimacie, a największą popularnością cieszą się w krajach skandynawskich i Kanadzie. Co to ma wspólnego z kosztami eksploatacji? Już wyjaśniamy!

Domy drewniane charakteryzują się dobrą ochroną cieplną, a mówiąc inaczej, potrzeba mniej energii, żeby je ogrzać, a więc koszty są także niższe. Wszystko to dzięki wyjątkowym właściwościom drewna i zastosowaniu izolacji o odpowiednich parametrach.

Chcesz wiedzieć więcej o drewnianych domach całorocznych?

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie wątpliwości i przedstawić najważniejsze zalety budownictwa drewnianego. Jeśli nadal masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Postaramy się wszystko wyjaśnić.