Małe domy całoroczne

Małe domy całoroczne

małe domy całoroczne

Ceny murowanych domów, nawet tych niewielkich, które przeznaczone są na wąskie działki, mogą skutecznie zniechęcać do inwestycji we własne cztery ściany. Niestety, w naszych realiach, budowa klasycznego domu dla znacznej większości osób wiąże się z koniecznością zadłużenia się na niebotyczne kwoty i spłacaniem kredytu przez dwadzieścia pięć czy trzydzieści lat. Czy realizacja marzeń o własnym, bezpiecznym miejscu na ziemi musi być okupiona tyloma wyrzeczeniami i stresem? Niekoniecznie! Coraz większą popularność zyskują małe domy całoroczne budowane nie z cegieł, a z drewna. Czy drewniane domy mają szansę przetrwać w naszym klimacie? Dlaczego coraz większa rzesza inwestorów decyduje się skorzystać z nowoczesnej technologii? Sprawdź!

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

Małe domy całoroczne - innowacyjne standardy rewolucjonizują polski rynek

Jeszcze do niedawna synonimem trwałości i bezpieczeństwa były murowane domy wznoszone według tradycyjnych metod. Dzisiaj tendencje na rynku budowlanym nieco się zmieniają: chcemy żyć ekologicznie, świadomie i nowocześnie. Ludzie coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania i żyją bardziej dynamicznie. Wiązanie się z bankiem cyrografem, ciągnące się latami procedury urzędowe i proces budowy niekoniecznie współgrają ze stylem życia młodych osób, które chcą zainwestować w mieszkanie lub dom. Odpowiedzą na potrzeby współczesnego konsumenta są małe domy całoroczne wznoszone metodą szkieletową.

Budowa małych domów całorocznych

małe domy całoroczne

Drewniane domy szkieletowe powstają z ekologicznych materiałów, które świetnie radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Konstrukcja budynków składa się z gotowych elementów (prefabrykatów) wykonanych ze specjalnie wyselekcjonowanego i starannie przygotowanego surowca - twardego drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo. Kilkanaście elementów łączonych jest w szkielet, który następnie jest ocieplany wysokiej klasy materiałami i wykończany. Co ważne, budowa domów szkieletowych postępuje w bardzo szybkim tempie - już po mniej więcej czterech miesiącach od momentu wykonania pierwszych prac na działce możemy wprowadzić się do nowego, własnego domu. Zaskakuje nie tylko czas realizacji projektu, ale również cena - koszty inwestycji i utrzymania domu szkieletowego są kilkukrotnie niższe, niż w przypadku postawienia domu murowanego.

Nowoczesny, przykuwający wzrok design

Domy drewniane często utożsamiane są z domkami z bali, które zdobią górskie krajobrazy. Najwyższa pora zerwać z tym mitem! Drewniane domy całoroczne w niczym nie różnią się od budynków wznoszonych z cegieł. W katalogach firmy Mawit znajdziesz drewniane, małe domy całoroczne, które imponują designerskim wykończeniem. Geometryczne bryły, modne, jednokondygnacyjne domki jednorodzinne i większe, piętrowe konstrukcje harmonijnie wtopią się w podmiejską, nowoczesną scenerię, a układ pomieszczeń zapewni domownikom maksymalny komfort codziennego życia.