Domy z drewna - budownictwo na miarę XXI wieku

Domy z drewna - budownictwo na miarę XXI wieku

Z roku na rok możemy obserwować, jak puste działki zaczynają zapełniać się nowoczesnymi budynkami, które powstają w ciągu czterech miesięcy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że imponujące domy odpowiadające najświeższym architektonicznym trendom wykonane są z drewna! Domy z drewna to propozycja dla każdego, kto chce mieszkać modnie, ekologicznie i bezproblemowo.

Domy z drewna ? budownictwo na miarę XXI wieku

Jak powstają domy z drewna?

Domy wznoszone w technologii szkieletowej powstają z kilkunastu lub kilkudziesięciu gotowych elementów, tak zwanych prefabrykatów, które scala się w jedną całość przy pomocy gwoździ pierścieniowych. Oparciem dla drewnianej konstrukcji jest jedyny murowany element budynku, czyli fundamenty. Prace budowlane przebiegają zaskakująco szybko - domy z drewna są gotowe już po 4 miesiącach od momentu rozpoczęcia prac. Dokładny czas realizacji inwestycji uzależniony jest przede wszystkim od specyfiki danego projektu oraz wybranego przez inwestora wariantu sprzedaży - to od zleceniodawcy zależy, czy wymarzony dom stanie na działce w stanie surowym zamkniętym, deweloperskim czym deweloperskim poszerzonym o dodatkowe elementy.

Domy z drewna ? budownictwo na miarę XXI wieku

Warto?

Dla większości z nas budowa własnych czterech ścian to niedoścignione marzenie o prywatności, swobodzie i bezpieczeństwie. Niestety, perspektywa olbrzymiego kredytu oraz wieloetapowej budowy ciągnącej się latami skutecznie ostudza zapał i sprawia, że zadowalamy się niewielkim mieszkaniem wśród miejskiego betonu. Nowoczesne domy drewniane to propozycja dla każdego, kto chce przekuć marzenia w rzeczywistość. Inwestycja w budowę oraz koszty utrzymania domu wzniesionego według standardów tak zwanego budownictwa lekkiego to koszt kilkukrotnie niższy, niż budowa standardowego domu murowanego. Dobre parametry zapewniają wysoką izolację termiczną, dzięki czemu comiesięczne rachunki są zaskakująco niskie, a komfort cieplny jest optymalny przez cały rok. Co więcej, domy z drewna można w dowolnej chwili modernizować, rozbudowywać i modyfikować, dzięki czemu mamy niepowtarzalną możliwość wpływania na swoje otoczenie i dopasowywania jej do aktualnych potrzeb.

Domy z drewna ? budownictwo na miarę XXI wieku

Ufaj wyspecjalizowanym firmom

Aby mieć pewność, że wymarzony dom spełnia wyśrubowane normy, ufaj tylko firmom specjalizującym się w wąskiej dziedzinie budownictwa szkieletowego. Firma Mawit świadczy usługi kompleksowe, począwszy od wyboru idealnego projektu, poprzez budowę, na ostatnich szlifach domu w stanie deweloperskim kończąc. Ważnym czynnikiem wpływającym na jakość prefabrykatów, z których powstają domy w systemie kanadyjskim jest główny budulec, czyli drewno. Własne tartaki prowadzone przez firmę Mawit bezpośrednio dostarczają na budowę najwyższej jakości surowca ostruganego czterostronnie i wysuszonego komorowo, dzięki czemu każdy komponent spełnia wszystkie wymogi.