Domy w technologii szkieletowej

Domy w technologii szkieletowej

Budowa domu w technologii szkieletowej zajmuje średnio dwa do trzech miesięcy.  Przebiega zatem o wiele szybciej niż w przypadku zwykłego murowanego budownictwa. Niektóre projekty domów drewnianych są jeszcze łatwiejsze w budowie od innych, przy zachowaniu tej samej funkcjonalności. Wybudowany dom można następnie w  łatwy sposób modernizować i zmieniać, rozkładając koszty w czasie. Dziś przedstawiamy wybrane z naszego katalogu domy w technologii szkieletowej, najłatwiejsze w budowie.

domy w technologii szkieletowej

Zobacz cały katalog domów drewnianych

Z1 - przestronny dom w technologii szkieletowej

Przestronny i funkcjonalny dom z dwuspadowym dachem, łatwy w budowie i niedrogi. Nieskomplikowany projekt, który jednak wygląda atrakcyjnie dzięki drobnej stylizacji. Dzięki temu, iż jego bryła nie jest prosta, obniżone zostają koszty budowy. Domek jest niewielki, ale przestrzeń została dobrze rozplanowana, dzięki czemu zyskujemy doskonałą funkcjonalność i komfortową przestrzeń. Układ konstrukcyjny zapewnia swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni.

Na parterze usytuowany został pokój dzienny z przejściem do kuchni. Salon z narożnym kominkiem połączony został z aneksem jadalnym. W podstawowej wersji balkon znajduje się od strony ogrodu.

Z8 - dom w technologii szkieletowej z dachem dwuspadowym

Łatwy i tani w budowie dom w technologii szkieletowej, z dachem dwuspadowym. Jeden z najtańszych w budowie i eksploatacji domów z naszej oferty. Posiada atrakcyjną zadaszoną pergolę od strony ogrodu, dzięki czemu możemy wypoczywać na tarasie również w czasie deszczu. W wersji podstawowej konstrukcja dachu zaprojektowana jest z wiązarów dachowych, dzięki czemu wyeliminowana zostaje potrzeba stosowania ścian nośnych.

W środku nie ma ścian konstrukcyjnych, zatem wnętrze może być urządzone wedle uznania: podzielone na pokoje lub otwarte. Kuchnia może zostać oddzielona bądź połączona z pokojem dziennym. Widoczna nad salonem konstrukcja stropu i więźby dachowej dodaje wnętrzu charakteru oraz optycznie powiększa przestrzeń.

Z14 - funkcjonalny dom w technologii szkieletowej

Funkcjonalny i łatwy w budowie dom z dachem dwuspadowym.  Bryła domu jest prosta, a zarazem atrakcyjna ? między innymi dzięki wysuniętemu od frontu daszkowi na słupkach, który wzbogaca projekt. Prosta konstrukcja domu to obniżone koszty i skrócony czas budowy. Elewacje zewnętrzne można urozmaicić, stosując okiennice i zdobienia z pianki poliuretanowej.

Na parterze wygospodarowana została część dzienna oraz osobna przestrzeń, którą można przeznaczyć na gabinet bądź dodatkową sypialnię. Można też połączyć ją z częścią dzienną, powiększając ją. W centralnej części domu zaprojektowano kominek. Pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią zaplanowana została jadalnia. Przy sieni zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, które można też połączyć z łazienką. Istnieje możliwość dobudowania garażu bądź wiaty obok pomieszczenia gospodarczego bądź kuchni. 

Proste domy w technologii szkieletowej

domy w technologii szkieletowej - budowa

Pozornie proste domy w technologii szkieletowej kryją w swoich wnętrzach niezwykle funkcjonalne przestrzenie, które można przekształcać wedle uznania i dopasowywać do własnych potrzeb. Ich budowa, dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, przebiega zadziwiająco szybko. Następnie dom można rozbudowywać, dzieląc inwestycję na etapy. W dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy szybko, trudno o lepsze rozwiązanie. Dzięki domom w technologii szkieletowej możesz maksymalnie wykorzystać każdą chwilę, nie martwiąc się o duże wydatki i skomplikowaną,, długotrwałą budowę.