Domy w stylu skandynawskim

Domy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski szturmem wdarł się do naszej codzienności. Zawładnął nie tylko modą, sposobem życia oraz wystrojem wnętrz, ale również budownictwem. Domy w stylu skandynawskim z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. W czym tkwi sukces rewolucyjnej metody? Sprawdź!

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

domy w stylu skandynawskim

Domy w stylu skandynawskim - budownictwo na miarę XXI wieku

Kilkanaście lat temu jedyną metodą na zrealizowanie marzeń o własnych czterech ścianach była inwestycja w murowany, niezwykle kosztowny dom. Ciągnąca się latami budowa, niebotyczne koszty oznaczające konieczność wiązania się z bankiem kredytem, którego spłata mogła ciągnąć się nawet przez 30 lat oraz skomplikowane procedury skutecznie zniechęcały do podjęcia decyzji o budowie.

Odpowiedzią na potrzeby współczesnego konsumenta, który chce żyć niezależnie, dynamicznie i ekologicznie, są domy w stylu skandynawskim. Dlaczego trendy zza zachodniej granicy doskonale odpowiadają dzisiejszym realiom?

Czym jest dom w skandynawskim stylu?

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem domy w stylu skandynawskim są konstrukcjami składającymi się z drewnianych prefabrykatów ? kilkunastu lub kilkudziesięciu części, które składa się  w jedną całość. Dom norweski powstaje z wysokiej jakości, suszonego komorowo i czterostronnie struganego drewna, które wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością. Dzięki nowoczesnym systemom ocieplenia, domy szkieletowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, co pozwala zaoszczędzić na comiesięcznych opłatach za ogrzewanie. Ponadto, prace budowlane mogą ruszyć w dowolnym miesiącu i posuwają się niemal błyskawicznie ? cały proces realizacji projektu trwa zaledwie od 3 do 4 miesięcy!

Dom dopasowany do Twojego życia

Wbrew pozorom, popularne obecnie domy drewniane nie mają nic wspólnego z letniskowymi domkami z bali. W rozbudowanym katalogu Mawit znajdziesz stylowe, nowoczesne domy, które pod kątem wizualnym w niczym nie różnią się od murowanych budynków. Wśród dostępnych projektów znajdziesz zarówno małe domy całoroczne o parterowej, modnej konstrukcji, jak i duże budynki stworzone z myślą o wielopokoleniowych rodzinach.

Powiększenie rodziny albo chęć zorganizowania biura w domu nie oznacza konieczności przeprowadzki. Ważnym atutem domów w skandynawskim stylu jest możliwość ich rozbudowy, modernizacji i bezproblemowych wymian instalacji.