Domy szkieletowe producent

Domy szkieletowe producent

Wybór domu szkieletowego to z pewnością dowód na innowacyjne podejście do procesu budowlanego. Domy szkieletowe stają się coraz popularniejsze w Polsce, nie tylko ze względu na niską cenę, ale również krótki czas budowy. Który producent domów szkieletowych da nam najlepszą ofertę? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Domy szkieletowe producent

Domy szkieletowe i ich zalety

Klasyczne domy kanadyjskie przywędrowały do nas z Kanady - warto jednak wiedzieć, że ten rodzaj budownictwa jest szeroko rozpowszechniony również w krajach Skandynawskich. Podstawowym materiałem do wznoszenia domów tego typu jest odpowiednio przygotowane i preparowane drewno. Tworzy się z niego przede wszystkim szkielet domu, kolejno zaś jego konkretne elementy. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Takie rozwiązania dotyczące materiałów budowlanych pozwalają na rozpoczęcie budowy praktycznie w każdym miesiącu w roku.

Projekty domów drewnianych znajdziemy u samych producentów. Wśród licznych propozycji większość osób decyduje się na domy parterowe z możliwością zaadaptowania poddasza, jak i domy piętrowe. Zaletą domów drewnianych jest to, że z czasem będziemy mogli je również nieznacznie rozbudować.  Producent domów szkieletowych zapewnia także podjazdy dla samochodów oraz garaże - to spore ułatwienie dla posiadaczy auta.

Domy szkieletowe producent

Jaki jest czas budowy domu szkieletowego?

Czas budowy domu szkieletowego uzależniony jest od wielu czynników: wielkości domu, możliwości finansowych, dostępności pracowników firmy budowlanej. Szacuje się, że dom drewniany stawia się w przeciągu 2-6 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. większość topowych firm oferuje swoim klientom dodatkowe usługi, takie jak montaż schodów, dodatkowe zabezpieczenie termiczne, montaż gniazdek elektrycznych i wiele innych.

Koszt budowy domu drewnianego jest znacznie niższy niż w przypadku domów murowanych. Szacuje się, że finalna cena będzie niższa o ok. 30-40%.

Domy szkieletowe producent

Ocieplenie - co może zaproponować nam producent domów drewnianych?

Osoby decydujące się na budowę domu drewnianego mają zazwyczaj najwięcej pytań dotyczących metod ocieplenia budynku. Standardowym sposobem ocieplenia jest zastosowanie wełny mineralnej o grubości nie mniejszej niż 15 cm. Dodatkowo stosowane są również płyty styropianu o grubości 10 cm, montowane na ruszcie drewnianym i pokrywane tynkiem.