Domy szkieletowe, czyli skandynawskie inspiracje

Domy szkieletowe, czyli skandynawskie inspiracje

Dom, do którego chce się powrócić z każdej, nawet najwspanialszej podróży. Dom, w którym czekają bliscy i przyjaciele. Dom, w którym można być sobą, w którym można poczuć się naprawdę jak u siebie. Taki dom wymarzony i jedyny - dla każdego znaczy coś trochę innego. Domy szkieletowe spełniają ten warunek wyjątkowości.

Wyjątkowe domy szkieletowe

Dom bowiem tworzą doznania, które nas w nim spotykają. Ważne, żeby były one dobre, kojące, radosne - żeby dom faktycznie był domem, a nie tylko wydzieloną przestrzenią.

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

Dom powinien dawać ciepło

Przestrzeń domowego ogniska musi być ciepła - dosłownie i w przenośni. Żeby domownicy odczuwali bliskość i miłość, żeby czuli się bezpiecznie - trzeba zadbać także o ciepło w sensie praktycznym. Dom musi nas chronić. Kiedy cały świat zamienia się w lodową krainę, w domu musimy poczuć fantastyczne ciepło. Dzięki niemu, siedząc wygodnie w fotelu, będziemy mogli cieszyć się śnieżnymi impresjami za oknem.

Domy szkieletowe dają ciepło

domy szkieletowe - budowa

Ten wspaniały kontrast zimnej zewnętrzności i domowego, ciepłego wnętrza - to przyjemne doznanie. Okazuje się, że można cieszyć się życiem i światem także w ponurych okresach roku. Umożliwiają to domy szkieletowe. Wykonane na bazie szwedzkiej techniki, skupionej na ochronie cieplnej.  

Domy szkieletowe dają komfort

domy szkieletowe - detal

Na dom szkieletowy nie trzeba długo czekać. Jego budowa trwa od dwóch do trzech miesięcy. Jakże to ważne w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy ze wszystkim się spieszymy. Kiedy nasze życie gna do przodu w szalonym tempie i nakazuje nam szybko myśleć, działać, budować. Przeciągające się w czasie budowy, których nieustannie trzeba doglądać - nie odpowiadają współczesnemu człowiekowi. Domy szkieletowe nie każą na siebie długo czekać. Zapraszają do środka i do zamieszkania.

Domy szkieletowe dają lekkość

Konstrukcja domów szkieletowych w całości jest drewniana. Tylko fundamenty domu pozostają betonowe. Domy takie zalicza się do ?budownictwa lekkiego?. Tę architektoniczną lekkość widać doskonale z zewnątrz. Domy te prezentują się niepretensjonalnie. Dominuje spokój i harmonia, które przekładają się nie tylko na efekt wizualny, ale także na styl życia.

Domy szkieletowe dają wygodę

Twórcy tych domów wiedzą najlepiej, że dom ma być przede wszystkim wygodny. Musi spełniać oczekiwania swoich mieszkańców, dla których ściany i sufity staną się czymś więcej niż tylko elementami konstrukcji budowlanej. One stworzą prawdziwy dom.