Domy drewniane parterowe

Domy drewniane parterowe

Mocnym trendem dominującym na rynku budowlanym jest rezygnacja ze wznoszenia wysokich, kilkupiętrowych konstrukcji na rzecz rozległych, jednokondygnacyjnych domów z ekologicznych materiałów. Parterowe domy, zwane bungalowami, pięknie wtapiają się w zielony krajobraz i prezentują się niezwykle nowocześnie. Ale na efektownym wyglądzie walory domów parterowych się nie kończą! Domy drewniane parterowe to doskonała propozycja dla każdego, kto chce przekuć w rzeczywistość marzenie o swoim własnym, ustronnym miejscu na ziemi.

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

Nowoczesne domy drewniane parterowe: bez wieloletnich kredytów, wyrzeczeń, problemów

Dla znacznej części z nas wizja idealnego domu pozostaje w sferze marzeń. Z obawy o ogromne koszty, skomplikowane procedury urzędowe, stres i ciągnące się długimi miesiącami prace budowlane, rezygnujemy z tego, co w życiu najważniejsze - poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji i prywatności. Czy budowa własnego domu musi być okupiona tyloma wyrzeczeniami? Oczywiście, że nie!

domy drewniane parterowe

Rynek budowlany wciąż się zmienia i dostosowuje do wymagań społeczeństwa. Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą mieszkać nowocześnie, a jednocześnie nie przejmować się wszystkimi problemami, jakie generuje budowa klasycznego, murowanego budynku, są domy drewniane całoroczne.

Domy drewniane parterowe: tańsze i praktyczne

Niezwykle designerskie domy drewniane parterowe dostosowane do większych działek budowane są z prefabrykatów z drewna (czyli gotowych elementów konstrukcyjnych), które łączy się za pomocą specjalnych, mocnych mocowań. Nie musisz obawiać się, że drewno nie przetrwa w naszym klimacie próby czasu. Materiał używany do produkcji szkieletu jest specjalnie przygotowywany w tartakach. Suszone komorowo, czterostronnie strugane drewno z twardych gatunków jest odporne na wilgoć, niskie i wysokie temperatury. Co ważne, budowa domów szkieletowych nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, trwa zaledwie 3 miesiące, a prace budowlane mogą ruszyć w dowolnym momencie. Zaoszczędzić niemałą kwotę możemy nie tylko na poziomie inwestycji, ale również późniejszej eksploatacji. 

Wymarzony dom drewniany parterowy prosto z katalogu

Katalog domów drewnianych firmy Mawit jest źródłem inspiracji dla każdego, kto poszukuje efektownego, a jednocześnie dobrze rozplanowanego domu parterowego. Na szczególną uwagę zasługuje projekt ZX35 - starannie wykończony dom z płaskim dachem, który od innych domów drewnianych parterowych wyróżnia się designerską bryłą i przestronnością. Przeszklenia w salonie i drewniane panele na elewacji dodają budynkowi nowoczesnego charakteru i lekkości.

Tańszą alternatywą dla projektu ZX35 jest budynek Z254 - tani w budowie i utrzymaniu, zgrabny dom z dwuspadowym dachem. Dzięki niewielkiej konstrukcji, dom drewniany parterowy może stanąć nawet na wąskiej działce.