Domek szkieletowy

Domek szkieletowy

Polski rynek usług budowlanych coraz bardziej się rozwija i elastycznie dostosowuje do wymagań inwestorów. Znaczna część osób planujących budowę domu rezygnuje ze standardowych metod na rzecz nowoczesnych technologii, które szturmem opanowały zachodnią i północną część Europy. Czy domek szkieletowy może dorównać tradycyjnemu, murowanemu budynkowi? Czy drewniany dom ma szansę przetrwać w naszym klimacie w nienaruszonym stanie przez długie lata? Sprawdź!

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

Z czego wykonany jest domek szkieletowy?

Domek szkieletowy zbudowany jest z kilkunastu lub kilkudziesięciu gotowych komponentów, czyli tak zwanych prefabrykatów, które łączone są razem mocnymi gwoździami pierścieniowymi. Drewniane części uzupełniane są innymi materiałami, między innymi płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Podstawą konstrukcji domów szkieletowych są solidne, murowane fundamenty. Głównym budulcem konstrukcji jest starannie wyselekcjonowane i przygotowane drewno, które pozyskiwane jest z tartaków wyspecjalizowanych w obróbce surowca na cele budowlane. Czterostronnie strugane, suszone komorowo drewno jest niezwykle mocne i wytrzymałe, dzięki czemu jest w stanie przetrwać nawet w najcięższych warunkach.

Domek szkieletowy - komfort przez cały rok

domek szkieletowy

Wydawać by się mogło, że dom z drewna w czasie mroźnej zimy nie sprosta wymaganiom domowników. Nic bardziej mylnego! Drewniane domy całoroczne są starannie ocieplane, co pozwala na ich użytkowanie bez względu na pogodę. Nie bez znaczenia jest tu pochodzenie rewolucyjnej technologii - domy szkieletowe są niezwykle popularne w północnej części Europy charakteryzującej się mroźnym, ostrym klimatem. Co więcej, dzięki przemyślanej w najmniejszym stopniu budowie oraz zastosowaniu odpowiednich materiałów, koszty ocieplenia domów drewnianych są bardzo niskie.

Domek szkieletowy nie jest domkiem z bali

Domki szkieletowe nie mają nic wspólnego z chatkami w góralskim stylu. Przykładów nie trzeba szukać daleko - w naszym katalogu nie brakuje nowoczesnych, zachwycających minimalizmem brył, które w niczym nie ustępują propozycjom największych, drogich biur architektonicznych. Wśród najbardziej popularnych projektów znajdziemy między innymi piętrowe domy w kształcie geometrycznej kostki, parterowe, przestronne budynki i piętrowe konstrukcje pozbawione skosów. Każda z propozycji doskonale odpowiada najświeższym trendom i harmonijnie wtapia się w nowoczesny, podmiejski krajobraz.

Ekologicznie, pewnie, tanio!

Budowa domów szkieletowych jest znacznie szybsza, mniej skomplikowana i znacznie mniej kosztowna od inwestycji w dom wznoszony tradycyjną metodą. Aby postawić własne, wymarzone cztery ściany, nie musimy wiązać się z bankiem kredytem, którego spłata będzie się ciągnęła przez niemal całe życie. Ponadto, domek szkieletowy generuje niskie koszty nie tylko na poziomie inwestycji, ale również eksploatacji. Pracę nad budową ekologicznego domu z prefabrykatów możemy zacząć w dowolnym momencie w ciągu roku.