Dom norweski

Dom norweski

Skandynawski styl życia szturmem zawładnął naszą rzeczywistością. Jak się okazuje, od mieszkańców Północy możemy czerpać nie tylko wiedzę na temat powolnego, zdrowego stylu życia, urządzania wnętrz czy mody, ale również budownictwa. Przyglądając się podmiejskim terenom, można od razu zauważyć, że na pustych działkach wyrasta coraz więcej drewnianych, uroczych domów nawiązujących do stylu architektonicznego dominującego w Norwegii. Czy warto zainwestować w dom norweski? Czym charakteryzują się tego typu budynki? Sprawdź!

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

dom norweski

Czy dom norweski może zastąpić murowany budynek?

Dom norweski przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy chcą mieszkać w przestronnym, pełnym słonecznego światła domu o naturalnym wykończeniu. Małe domy całoroczne zaprojektowane na wzór budynków mieszkalnych królujących na północnych rynkach są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również ekologiczne, funkcjonalne i nie generują wysokich kosztów utrzymania. Wbrew pozorom, drewniane domy norweskie doskonale radzą sobie w wilgotnym klimacie i nie niszczeją pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jak powstaje dom norweski?

Dom norweski tworzony jest z prefabrykatów, czyli gotowych elementów konstrukcyjnych. Kilkanaście lub kilkadziesiąt komponentów łączy się ze sobą mocnymi gwoździami pierścieniowymi,  a następnie uzupełnia płytami i systemami wiatroizolacyjnymi oraz ociepla. Oparciem dla budynku jest solidny, murowany fundament.

dom norweski

Co ważne, nie musimy zwlekać z rozpoczęciem prac do wiosny, a potem lata czekać na finalny efekt działań ekipy budowlanej ? domek szkieletowy jest oddawany do użytku w przeciągu 2-4 miesięcy, a budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie roku. Dokładny czas realizacji inwestycji uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jakim stanie inwestor chce odebrać dom (deweloperskim lub surowym).

Dom norweski w polskim klimacie, czyli jak zrealizować marzenie o własnych czterech ścianach?

Rosnące zainteresowanie drewnianymi domami przyczyniło się do tego, że na polskim rynku działają firmy wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie, jaką jest budownictwo szkieletowe. Właśnie takim przedsiębiorstwem jest firma Mawit. Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów, prowadzimy własne tartaki dostarczające najwyższej jakości surowca, dostosowujemy się do trendów, korzystamy z wysokiej klasy materiałów i technologii. Bogaty katalog autorskich projektów daje Ci szansę znalezienia domu norweskiego, który będzie spełnieniem marzeń o niezależności, prywatności i komforcie.