Dom drewniany Tychy

Dom drewniany Tychy

Wbrew pozorom i powszechnym opiniom, miejska sceneria to idealne środowisko dla nowoczesnych domów drewnianych! Coraz chętniej i częściej inwestorzy rezygnują ze starych standardów na rzecz nowoczesnego budownictwa lekkiego. Na obrzeżach dużych miast pojawia się coraz więcej domów drewnianych, które zachwycają nowoczesnym wyglądem i designerskim wykończeniem. Kilka z takich realizacji można podziwiać w Tychach ? dynamicznie rozwijającym się mieście, które zapewnia optymalne warunki dla młodych ludzi, szukających swojego miejsca. Dom drewniany w Tychach to idealny przykład na to, że domy w technologii szkieletowej pięknie współgrają z nowoczesną, miejską scenerią.

Dom drewniany Tychy

Jednorodzinny dom drewniany w Tychach - pierwszy etap

Dom drewniany w Tychach został zrealizowany przez firmę Mawit w bieżącym roku. Pierwszy etap obejmował stworzenie fundamentu jako izolowanej płyty fundamentowej (fundament to jedyny murowany element budynku). Kiedy solidne podwaliny były gotowe, można było przejść do montażu konstrukcji drewnianej z gotowych elementów (tak zwanych prefabrykatów), które scala się w jedną całość przy pomocy gwoździ pierścieniowych, a następnie wypełnia materiałem termoizolacyjnym. Głównym budulcem konstrukcji jest drewno. Nowoczesne domy drewniane powstają ze specjalnie przygotowanego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo surowca, który dostarczany jest na budowę z tartaku prowadzonego przez naszą firmę. Zewnętrzną warstwę budynku tworzą płyty OSB i specjalna folia wiatroizolacyjna. Optymalny komfort cieplny o każdej porze roku, odpowiednie wygłuszenie zapewnia domownikom pokrycie z wełny mineralnej.

Dom drewniany Tychy

Elegancki dom drewniany Tychy - wykończenie

Średniej wielkości dom trafnie odpowiada na potrzeby kilkuosobowej rodziny. Klasyczna bryła o dwuspadowym dachu z lukarnami i stonowanej kolorystyce jest przełamana nutą nowoczesności. Zastąpienie klasycznych okien na poddaszu modelami o niebanalnych kształtach ciekawie urozmaica projekt i nadaje mu niebanalnego charakteru. Szczególną uwagę warto zwrócić na elewację budynku - delikatny, beżowy tynk przełamany jest okładziną z drewnianych desek w naturalnym odcieniu. Drewniane wstawki harmonijnie współgrają z ramami okien wykonanymi z drewna. Takie połączenie sprawia, że cała konstrukcja prezentuje się niezwykle elegancko i lekko, stanowiąc idealnie wyważony złoty środek między klasyczną elegancją, a nowoczesnymi trendami w budownictwie.