Budowa domów szkieletowych

Budowa domów szkieletowych

O domach drewnianych całorocznych w ostatnich latach zrobiło się naprawdę głośno: są one nie tylko eleganckie, ale i znacznie tańsze niż domy murowane. Gdzie tkwi tajemnica domu drewnianego? Czy budowa domów szkieletowych sprawdzi się w Polsce? Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania!

budowa domów szkieletowych

Czym jest dom szkieletowy i skąd moda na niego w Polsce?

Domy szkieletowe to konstrukcja pochodząca z Kanady oraz Skandynawii. Olbrzymia ilość domów tego typu wynika przede wszystkim z dużej dostępności głównego materiału budulcowego, czyli drewna. W Polsce domy szkieletowe znane są od dawna, jednak prawdziwa moda na nie rozpoczęła się kilka lat temu. Duża popularność wynika zarówno z ich eleganckiego wyglądu, niskiej ceny, jak i krótkiego czasu budowy. Projekty domów tanich w budowie znajdziemy najczęściej u samych wykonawców: zaproponują nam oni domy parterowe, domy parterowe z poddaszem do adaptacji oraz domy piętrowe. Każdy z projektów uwzględnia garaż lub też podjazd na samochód. Z pewnością zaletą domu drewnianego jest fakt, że po latach istnieje możliwość jego rozbudowy.

Budowa domów szkieletowych

Czy budowa domów szkieletowych musi odbywać się latem?

Zdecydowanie nie. W Polsce przywykliśmy do konieczności dopasowania rozpoczęcia budowy i jej trwania do warunków atmosferycznych. W przypadku domów kanadyjskich pogoda nie ma znaczenia! Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu drewna jako podstawowego budulca - stanowi on szkielet domu. Jedynym elementem murowanym domów kanadyjskich są ich fundamenty.

Ile trwa budowa i czy kosztuje dużo?

Domy kanadyjskie buduje się od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego, czy maja być oddane w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Budowa domów szkieletowych może być również uzupełniona o dodatkowe usługi, takie jak wykończenie wnętrza. Koszty budowy domu drewnianego są niższe o 30-40% w stosunku do budowy analogicznego domu w technologii murowanej. Tak duża oszczędność finansowa to prawdziwe odciążenie dla każdego inwestora!

Budowa domów szkieletowych

Jak ocieplane są domy drewniane całoroczne?

Metod na ocieplenie jest wiele - wszystko zależy od oferty samego producenta i indywidualnych oczekiwań klienta. Zasadniczo podstawą jest ocieplenie budynku płytami styropianowymi o znacznej grubości oraz minimum 15 centymetrami waty mineralnej. Klient może poradzić się wykonawcy odnośnie najlepszych metod ogrzewania wnętrza domu.