Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Twórczość z najwyższej półki, wielka architektura i jej spektakularne realizacje - to nie są tylko budynki podziwiane podczas wycieczek do słynnych miejsc. Te wszystkie wartości estetyczne, które przynależą do znanych dzieł architektonicznych mogą stać się częścią naszego prywatnego świata. Świadczą o tym projekty domów tanich w budowie.

Inspirujące projekty domów tanich w budowie

Współczesne projekty domów drewnianych inspirują nas na wiele sposobów. Pozwalając zespolić wizję życia ze znalezieniem konkretnej do tego przestrzeni. Często też okazują się inspirujące, jeśli chodzi o wykorzystanie walorów danego krajobrazu czy otoczenia, w którym ma stanąć nasz domy. Jednocześnie tradycyjne projekty domów drewnianych jak i te bardziej awangardowe same stanowią wynik inspirowania się historią sztuki i jej bogactwem.

Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Projekt Z270 w zakopiańskim stylu

Tanie projekty domów drewnianych prezentują się naprawdę zaskakująco. Świadczy o tym projekt domu z dachem wielospadowym i lukarnami oraz garażem. Jeśli przyjrzymy się uważnie budynkowi, to zauważymy tutaj śmiałe odwołania do stylu zakopiańskiego, który został opracowany przez genialnego twórcę - Stanisława Witkiewicza. Nowoczesne projekty domów drewnianych to przykład twórczego nawiązania do tradycji.

Projekt Z270 stanowi swobodną i nowoczesną interpretację tamtego stylu, głównie poprzez oryginalną konstrukcje dachu. Do tego dochodzą jeszcze pomysłowe lukarny, które w architekturze znane są od dawna. W baroku na przykład lukarny były bardzo ozdobne. Obecnie stawia się na prostotę, więc także lukarny prezentują się delikatnie, ale ciekawie.

Projekty domów tanich w budowie

 

Projekty domów tanich w budowie

Projekt ZX51 w konstruktywistycznym stylu

Jeśli fascynują nas konstruktywistyczne projekty spod znaku Bauhausu, to awangardowy projekt ZX51 z pewnością nam się spodoba. To budynek zbudowany na bazie prostej bryły. Przypominający nieco także kubistyczny projekt pomyślany z rozmachem i na wielką skalę. Podcień wejściowy bez słupa oraz zestawienie okładzin na elewacjach współtworzą awangardową prezentację domu.

Jak się mieszka w takiej bryle? Na pewno nowocześnie, wygodnie i miło. Gwarantują to m.in. trzy sypialnie znajdujące się na górze (z dużą łazienką i wnęka na szafę), parterowa strefa dzienna z częściowo przesłoniętą kuchnią, podręczna spiżarnia, duże WC z oknem i duże pomieszczenie gospodarcze, schody ze spocznikiem.