Drewniane domy

Drewniane domy

drewniane domy

Budowa własnego domu to nie tylko postawienie czterech ścian. To przede wszystkim stworzenie dla siebie i rodziny bezpiecznego azylu, znalezienie swojego miejsca na ziemi. Niestety, marzenia o szczęściu i spokojnym życiu z dala od wielkomiejskiego zgiełku często przegrywają z przyziemnymi sprawami, takimi jak brak środków na całościowe pokrycie inwestycji. Czy musi tak być? Niekoniecznie! Drewniane domy to nowoczesna i oszczędna alternatywa dla murowanych budynków. Dlaczego innowacyjne budownictwo lekkie jest poważną konkurencją dla tradycyjnych metod? Sprawdź!

Nowoczesne drewniane domy - na czym to polega?

Na polskich działkach jak grzyby po deszczu wyrastają drewniane, zgrabne domy jednorodzinne. Gotowe domy z drewna swoim wyglądem i trwałością w niczym nie ustępują budynkom murowanym, a wręcz przeciwnie - domy prefabrykowane charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, wysoką termoizolacyjnością oraz energooszczędnością. Drewniane domy powstają z gotowych elementów, tak zwanych prefabrykatów. Drewniane części składowe konstrukcji scala się ze sobą przy pomocy specjalnych gwoździ pierścieniowych, a następnie uzupełnia innymi materiałami, między innymi płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Jedynym murowanym elementem domu są fundamenty, które zapewniają bezwzględną trwałość i stabilność konstrukcji. Na jakość powstałego budynku wpływa przede wszystkim rodzaj drewna użytego do budowy. Dobre firmy wyspecjalizowane w budownictwie lekkim prowadzą własne tartaki, które dostarczają wysokogatunkowy surowiec. Zanim z drewna powstanie szkielet, materiał jest czterostronnie strugany i suszony komorowo, dzięki czemu nie niszczeje.

drewniany dom

Tanie budowanie z drewna

Największą zaletą drewnianych domów są niskie koszty na poziomie inwestycji oraz utrzymania budynku. Aby wybudować średniej wielkości dom, nie musimy zaciągać w banku kredytów na niebotyczne kwoty, które trzeba spłacać latami. Ponadto, zadziwiać może fakt, że domy kanadyjskie powstają nie w kilka lat, ale w kilka miesięcy. Dokładny czas realizacji projektu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości domu oraz wybranego przez inwestora wariantu sprzedaży. Zleceniodawca decyduje, w jakim stanie odbierze dom - surowym zamkniętym, deweloperskim czy deweloperskim poszerzonym o dodatkowe elementy. Ponadto, warunki pogodowe nie mają żadnego wpływu na proces powstawania domu, dlatego prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu całego roku.

Drewniane domy, które zmieniają się razem z Tobą

drewniany dom w stylu kanadyjskim

Na zdjęciu: Projekt drewnianego domu Z30

Nasze życie nieustannie się zmienia, a nowoczesna architektura stara się za tymi zmianami nadążyć. Domy drewniane są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było dowolnie rozbudowywać i modernizować. Powiększenie rodziny albo chęć stworzenia domowego biura nie musi wiązać się z  dostosowaniem przestrzeni do nowych warunków. Dobudowanie dodatkowego pokoju nie nadszarpnie domowego budżetu, a znacząco poprawi komfort życia.

Zachwycający design drewnianych domów

Wbrew powszechnym opiniom, domy powstałe z drewnianych prefabrykatów nie przypominają górskich chatek z bali. Wręcz przeciwnie - nowoczesne konstrukcje są wiernym odbiciem architektonicznych trendów. Profesjonalne firmy oferują bogate katalogi domów zaprojektowanych przez doświadczonych architektów tworzących prawdziwe perełki. Wśród dostępnych domów znajdują się zarówno niewielkie budynki o klasycznej budowie, jak i designerskie, minimalistyczne bryły o geometrycznej formie.