Aktualności

Domy kanadyjskie

Malownicze i urokliwe domy kanadyjskie kojarzymy z magicznym Zielonym Wzgórzem, czyli miejscem, w którym spełniają się marzenia i przytrafiają miłe niespodzianki. Gdzie wszystko dobrze się kończy. Taki właśnie powinien być nasz dom - bezpieczny, solidny i pewny. Musi stać się ostoją, w której możemy się schronić przed całym światem. W pejzażu naszej wyobraźni funkcjonuje Zielone Wzgórze, a w realnym krajobrazie coraz częściej można zobaczyć domy kanadyjskie.

Domy kanadyjskie

Domy kanadyjskie na całym świecie

Kanada charakteryzuje się wielokulturowością. W tym kraju przenikają się doświadczenia i historie różnych kultur. Domy kanadyjskie wywodzące się z tego wielokulturowego źródła, trafiając w coraz to nowe miejsca, sprawiają, że naprawdę wszyscy mieszkamy w globalnej wiosce. Możemy mieszkać na wzór kanadyjski w każdym zakątku świata.

Zobacz nasz katalog domów drewnianych

Konstrukcja domów kanadyjskich

Domy kanadyjskie charakteryzują się szkieletową konstrukcją, wykonaną z belek. Poszczególne elementy łączy się gwoździami i wypełnia materiałem termoizolacyjnym. Z zewnątrz pokrywa się je płytami OSB i folią wiatroizolacyjną. Wykorzystuje się także wełnę mineralną, którą cechuje izolacyjność termiczna i akustyczna.

Najlepsze drewno

Do budowy domów kanadyjskich potrzebne jest drewno iglaste bardzo dobrej jakości. Nie może być ono ani wilgotne, ani uszkodzone przez owady czy grzyby. Dobre drewno jest przecież symbolem Kanady i jej realnym dobrem. Jednak także w Polsce znajdziemy tartaki dostarczające najlepsze drewno potrzebne do budowy domów kanadyjskich, i nie tylko.

Najlepsze wykonanie

Dom kanadyjski powstaje szybko - wręcz na naszych oczach. Ale z szybkością budowania musi iść w parze precyzja i perfekcjonizm wykonania. Fachowcy zajmujący się powstawaniem domu na każdym jego etapie (począwszy od projektu) muszą odznaczać się wiedzą, doświadczeniem, zmysłem technicznym. Powinni poszukiwać jak najlepszych rozwiązań dla poszczególnych przypadków budowlanych.

Każdy dom jest inny

Każdy dom jest przecież inny, chociaż odwołuje się do tych samych założeń konstrukcyjnych. Budując dom kanadyjski, nie jesteśmy skazani na powtarzalność architektoniczną, ale możemy wybierać spośród niezliczonej liczby projektów, wśród których na pewno odnajdziemy ten nasz wymarzony dom. Czasem wystarczy spojrzeć na wizualizację, żeby do nas dotarło, że właśnie takiej przestrzeni chcemy.

Czytaj on-line

katalog online

Jesteśmy firmą budującą domy drewniane, domy kanadyjskie w technologii szkieletowej. Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2000 roku, uruchamiając przerób drewna okrągłego dla celów budowlanych. Posiadamy własny tartak ,suszarnię kontenerową i autoklaw do impregnacji ciśnieniowej, co pozwala nam na płynną realizacją inwestycj

DOŁĄCZ DO NAS

wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.